Obavijest: KP I - dodatni ispitni rok za predmet iz zimskog semestra (april)

Obavještavaju se studenti da imaju mogućnost polaganja ispita iz zimskog semestra - predmeta Krivično pravo I, na dan 11.04.2015.godine u 12 sati, u kabinetu doc. dr Gordane Mršić.

Studenti su na ispit obavezni doći sa prijavama.

Studentima se skreće pažnja na sljedeće tematske oblasti:

1. Razvoj krivičnog prava i nauke krivičnog prava u različitim periodima društvenog razvoja.
  2. Tumačenje krivičnih zakona (pojam i vrste).
  3. Pojam krivičnog djela, elementi krivičnog djela (radnja, posljedice, uzročnost, društvena opasnost, protupravnost).
  4. Stadiji krivičnog djela (pripremne radnje, pokušaj, dobrovoljan odustanak).
  5. Stjecaj krivičnih djela (pojam i vrste).
  6. Vrste krivičnih djela (kriteriji podjele krivičnih djela).
  7. Kriteriji koji isključuju postojanje krivičnog djela (opći i ostali osnovi koji isključuju postojanje krivičnog djela).
  8. Krivična odgovornost (uračunjivost, osnove neuračunjivosti).
  9. Krivnja (pojam i oblici krivnje).
  10. Zabluda u krivičnom pravu (pojam i vrste).

v.ass Šaćirović Lejla

Vi ste ovdje: Početna Studentska služba Obavijesti Obavijest: KP I - dodatni ispitni rok za predmet iz zimskog semestra (april)