Obavijest o neradnom danu povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine

Obavještavaju se svi studenti Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku da su petak 25.11. i subota 26.11.2022. godine, neradni dani usljed obilježavanja Dana državnosti Bosne i Hercegovine.

25. novembar se obilježava kao Dan državnosti Bosne i Hercegovine jer je na taj dan 1943. godine, na Prvom zasjedanju ZAVNOBiH-a u Mrkonjić Gradu, usvojena Rezolucija ZAVNOBiH-a u kojoj je izražena odlučnost naroda BiH da njihova zemlja bude zbratimljena zajednica u kojoj će biti osigurana puna ravnopravnost svih te ravnopravnost Republike BiH unutar jugoslavenske federacije sa historijskim granicama koje su datirale još iz vremena srednjovjekovne Bosne.

Sretan Dan državnosti Bosne i Hercegovine

Vi ste ovdje: Početna Studentska služba Obavijesti Obavijest o neradnom danu povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine