Međunarodna naučno-stručna konferencija

„BiH: izazovi 2019-2029“

8.6.2019.

Poziv za učešće

Cilj i svrha organizovanja konferencije

Bosna i Hercegovina se u procesu tranzicije susreće sa izazovima na polju prava, ekonomije, međunarodnih odnosa, civilnog društva. Cilj konferencije je da sagleda u kojim aspektima Bosnu i Hercegovinu očekuje najviše izazova u narednom desetogodišnjem periodu, te da ponudi rješenja za njihovo efikasno otklanjanje.

Pozivaju se zainteresovani naučni radnici/e i istraživači/ice, predstavnici/e vlasti, međunarodnih i nevladinih organizacija te stručnjaci iz prakse, kao i ostali zainteresovani/e, da dostave svoje radove koji će otvoriti istraživačka pitanja i dati odgovore na pitanja konferencije, a koji mogu biti na jednu od tema (lista nije iscrpna):

(1)       Bosna i Hercegovina – brend i kako ga izgraditi;

(2)       Državna arhitektura Bosne i Hercegovine – moderno upravljanje državom;

(3)       Vladavina prava – temeljni uslov izgradnje pravne države;

(4)       Ulazak Bosne i Hercegovine u Evropsku uniju – generator razvoja;

(5)       Kultura upravljanja konfliktima u bosanskohercegovačkom društvu;

(6)       Demografska devastacija i obnova bosanskohercegovačkog društva;

(7)       Dijaspora – vrijedan i dragocjen partner;

(8)       Bogato  naslijeđe – kultura četiri svjetonazora;

(9)       Otvorenost prema historijskim porukama;

(10)    Održiv ekonomski razvoj vs. Zaštita životnog okoliša – harmonija i sklad;

(11)    Transport i infrastruktura – platforma za reintegraciju bosanskohercegovačke države i društva;

(12)    Turizam – mogućnosti i perspektive;

(13)    Poduzetništvo u bosanskohercegovačkoj perspektivi  - ključ budućeg razvoja i podizanja nivoa blagostanja;

(14)    Ljudski kapital i kako ga valorizovati;

(15)    IT mreže – programeri kao lideri društva znanja;

(16)    Moderni menadžment – odlučujući faktor uspjeha.

Saradnja sa časopisom Zbornik radova Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku

Svi radovi za konferenciju će biti dvostruko recenzirani te, ako dobiju pozitivne recenzije, objavljeni u časopisu Zbornik radova Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku – poseban broj za radove sa konferencije.

Mjesto i vrijeme održavanja konferencije

Konferencija će biti održana u dislociranom odjeljenju Pravnog fakulteta u Tuzlanskom kantonu (ulica: Maline bb, Živinice-Tuzla) na dan 8. juni 2019. godine u 10:00 h.

Prijava

15. februar 2019. - prijava na konferenciju i dostava sažetka rada (na B/H/S i engleskom jeziku)

1. mart 2019. - obavještenje o prihvatanju sažetka

8. juni 2019. – konferencija

1. septembar 2019. - dostavljanje finalne verzije rada za časopis

1. oktobar 2019. - obavještenje o prihvatanju rada

Novembar 2019. – objava rada u časopisu

Prijavni obrazac možete preuzeti OVDJE , a upute za izradu rada autorima/icama su objavljene na internet stranici Pravnog fakulteta na slijedećem linku https://pfk.edu.ba/v2/bs/naucni-rad/zbornik-radova-pravnog-fakulteta/uputstva-autorima

Kotizaciju (koja obuhvata zbornik radova, troškove službene registracije, informativni i promotivni materijal, certifikate za učešće na konferenciji, ručak i osvježenje u pauzama konferencije) snosi organizator.

Radujemo se Vašoj prijavi i učešću!

Vi ste ovdje: Početna Naučni rad Konferencije Međunarodna naučno-stručna konferencija „BiH: izazovi 2019-2029“ 8.6.2019. Poziv za učešće