Aldin Kamenjaš odbranio magistarski rad

Aldin Kamenjaš je 20.11.2021. godine u sali za II i III ciklus studija Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku uspješno odbranio magistarski rad pod naslovom „Različiti oblici ovisnosti mladih od  konzumiranja narkotičkih sredstava u Kantonu Sarajevo od 2014. do 2019.godine“, pred komisijom koju su činili:  prof. dr. Gordana Mršić, prof. dr. Hana Korać i prof. dr. Vjekoslav Vuković te stekao akademsko zvanje magistar prava uža naučna oblast krivičnopravna.

Adekvatan pristup provođenju mjera prevencije ranog otkrivanja konzumenata narkotičkih sredstava doprinosi smanjenju broja ovisnika. Ovisnost mladih od narkotičkih sredstava doprinosi sve učestalijem asocijalnom i društveno neprihvatljivom obliku ponašanja mladih. Porodica kao mjesto primarne socijalizacije, primjerom svoga ponašanja i odnosom među članovima daje matricu budućega socijalnog ponašanja mladih.

Magistarski rad predstavlja originalan i samostalan rad te izaziva pažnju i primjerene pohvale svojom sistematskom i uređenom razradom predmetne materije, obimom i temeljitošću tematske analize. Rad predstavlja originalnu istraživačku i analitičko - teorijsku cjelinu koja je rezultirala odgovarajućim zaključcima.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Odbrane radova i disertacija Aldin Kamenjaš odbranio magistarski rad