Aida Karahasanović odbranila magistarski rad

Aida Karahasanović je 10.11.2021. godine u sali za II i III ciklus studija Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku uspješno odbranila magistarski rad pod naslovom Kvalitetno visoko obrazovanje kao uslov profesionalne javne službe“, pred komisijom koju su činili:  prof. dr. Halid Kurtović, prof. dr. Ferid Otajagić i prof. dr. Sead Dizdarević te stekla akademsko zvanje magistar prava uža naučna oblast javnopravna.

Kvalitetno visoko obrazovanje je bitna pretpostavka za profesionalnu javnu upravu. Visoko obrazovanje predstavlja nivo naučnog dostignuća u jednoj zemlji, određen bitnim karakteristikama, strukturom i tipologijom moći, koja se manifestiraju kroz unutrašnji i vanjski aspekt. Usavršavanje visokog obrazovanja i njegove nadogradnje, je dugotrajan, kontinuiran, složen i nikad završen proces. Njegovo uspješno vođenje znači komparativnu prednost za državu, veći broj visokoobrazovanih kadrova, koji mogu doprinijeti bržem društvenom, pravnom i ekonomskom razvoju.

Magistarski rad predstavlja originalan i samostalan rad te izaziva pažnju i primjerene pohvale svojom sistematskom i uređenom razradom predmetne materije, obimom i temeljitošću tematske analize. Rad predstavlja originalnu istraživačku i analitičko - teorijsku cjelinu koja je rezultirala odgovarajućim zaključcima.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Odbrane radova i disertacija Aida Karahasanović odbranila magistarski rad