Amila Dudo odbranila magistarski rad

Amila Dudo je 23.9.2021. godine u sali za II i III ciklus studija Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku uspješno odbranila magistarski rad pod naslovom Načelo tot gradus quot generationes u rimskom i savremenom nasljednom pravu Bosne i Hercegovine“, pred komisijom koju su činili:  prof. dr. Ismet Alija, doc. dr. Benjamina Londrc i prof. dr. Meliha Frndić Imamović te stekla akademsko zvanje magistar prava uža naučna oblast historijskopravna.

Da bi se obezbjedio i regulisao status nasljednika  u poretku bh. pravosuđa potrebno je poštovanje neophodnih standarda, potrebno je stvoriti, primijeniti, organizovati i sprovesti pravno - normativne pretpostavke u pravilima nasljednog prava što bi rezultiralo poboljašanjem statusa istih. Načelo tot gradus quot generationes u rimskom i savremenom nasljednom pravu Bosne i Hercegovine je u potpunosti recipiranom iz rimskog u savremeno pravo.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Odbrane radova i disertacija Amila Dudo odbranila magistarski rad