Amina Mehmedić odbranila magistarski rad

Amina Mehmedić je 10.7.2021. godine u sali za II i III ciklus studija Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku uspješno odbranila magistarski rad pod naslovom „Kriminološki aspekti imovinskih delikata – osvrt na stanje u Kanotnu Sarajevo za period 2016 – 2020. godine“, pred komisijom koju su činili: acc. prof. dr. Džemal Najetović, prof. dr. Hana Korać i doc. dr. Almir Pustahija te stekla akademsko zvanje magistar prava uža naučna oblast krivičnopravna.

Stvaranjem boljih institucionalnih i zakonskih mehanizama, jasnom kordinacijom aktivnosti policijskih i drugih javnih organa, te provođenjem konkretnih mjera efikasne razmjene podataka i intenzivnijeg rada na sprečavanju recidivizma, utiče se na intenzitet i kvalitet prevencije činjenja imovinskih krivičnih djela.

Magistarski rad predstavlja originalan i samostalan rad te izaziva pažnju i primjerene pohvale svojom sistematskom i uređenom razradom predmetne materije, obimom i temeljitošću tematske analize. Rad predstavlja originalnu istraživačku i analitičko - teorijsku cjelinu koja je rezultirala odgovarajućim zaključcima.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Odbrane radova i disertacija Amina Mehmedić odbranila magistarski rad