Adnan Mehić odbranio magistarski rad

Adnan Mehić je 17.4.2021. godine u sali 1 Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku uspješno odbranio magistarski rad pod naslovom „Kriminološki aspekti nasilničkog kriminaliteta - (sa osvrtom na problem nasilja u porodici i krivičnopravna rješenja u BiH), pred komisijom koju su činili: prof. dr. Halid Ganija, prof. dr. Hana Korać i prof. dr. Meliha Frndić Imamović te stekao akademsko zvanje magistar prava uža naučna oblast krivičnopravna.

Zaštita sigurnosti i zaštita svakog građanina od bilo koje vrste nasilja je jedno od osnovnih vrijednosti ljudskog društva, kao i jedno od osnovnih ljudskih prava koje predstavlja okosnicu svih drugih odnosa u demokratskom društvu. Porodica kao osnovna ćelija svakog društva danas je sve češće predmet unutrašnjeg nasilja koje proističe iz međusobno poremećenih odnosa između članova porodice. U zemljama tranzicije ovaj fenomen danas dobija sve veći značaj i dimenziju.

Magistarski rad predstavlja originalan i samostalan rad te izaziva pažnju i primjerene pohvale svojom sistematskom i uređenom razradom predmetne materije, obimom i temeljitošću tematske analize. Rad predstavlja originalnu istraživačku i analitičko - teorijsku cjelinu koja je rezultirala odgovarajućim zaključcima.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Odbrane radova i disertacija Adnan Mehić odbranio magistarski rad