Mirza Begović odbranio magistarski rad

Mirza Begović je 30.1.2021. godine u sali za II i III ciklus studija Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku uspješno odbranio magistarski rad pod naslovom „Historija, dokumentiranje i procesuiranje krivičnog djela genocid u BiH, pred komisijom koju su činili: doc. dr. Almir Pustahija, prof. dr. Gordana Mršić i doc. dr. Benjamina Londrc te stekao akademsko zvanje magistar prava uža naučna oblast krivičnopravna.

Genocid uglavnom ostavlja dokumentirani trag u kojem se eksplicitno, najčešće kodirano ili implicitnom odlukom potvrđuje njegovo planiranje. Definicija i intencija nas vode prema egzekutorima ili izvršteljima, eliti terora kao običnih ljudi prema njihovom društvenom i kulturnom okruženju. Dosadašnja literatura koja se bavi problematikom genocida potvrđuje da je agresivna, uglavnom neobjektivistička nacionalistička ideologija jedan od osnovnih preduslova za počinjenje genocida.

Magistarski rad predstavlja originalan i samostalan rad te izaziva pažnju i primjerene pohvale svojom sistematskom i uređenom razradom predmetne materije, obimom i temeljitošću tematske analize. Rad predstavlja originalnu istraživačku i analitičko - teorijsku cjelinu koja je rezultirala odgovarajućim zaključcima.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Odbrane radova i disertacija Mirza Begović odbranio magistarski rad