Emina Korać odbranila magistarski rad

Emina Korać je 23.1.2021. godine u sali 1 Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku uspješno odbranila magistarski rad pod naslovom „Inspekcijski nadzor u jedinicama lokalne samouprave u Bosni i Hercegovini“, pred komisijom koju su činili: prof. dr. Mirko Pejanović, prof. dr. Zijad Hasić i prof. dr. Ferid Otajagić te stekla akademsko zvanje magistar prava uža naučna oblast javnopravna.

Inspekcijski nadzor u jednicama lokalne samouprave normativno nije adekvatno određen, institucionalno nije zadovoljavajuće  koncipiran, adekvatno potrebama nije popunjen, a njegovi rezultati su odraz njegovog stanja.  Kvalitetno pravno i institucionalno uređenje inspekcijskog nadzora u jedinicama lokalne samouprave u Bosni i Hercegovini  je preduvjet kvalitetnijem, efikasnijem i autoritativnijem radu inspekcije, čemu institucije države, na svim nivoima organizovanja, a posebno kantonalnom i općinskom, moraju posvetiti punu pažnju.

Magistarski rad predstavlja originalan i samostalan rad te izaziva pažnju i primjerene pohvale svojom sistematskom i uređenom razradom predmetne materije, obimom i temeljitošću tematske analize. Rad predstavlja originalnu istraživačku i analitičko - teorijsku cjelinu koja je rezultirala odgovarajućim zaključcima.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Odbrane radova i disertacija Emina Korać odbranila magistarski rad