Jasmin Panjeta odbranio magistarski rad

Jasmin Panjeta je 12.12.2020. godine u sali 1 Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku uspješno odbranio magistarski rad pod naslovom „Domaći propisi u odnosu na međunarodne propise iz oblasti rada, pred komisijom koju su činili: prof. dr. Zijad Hasić, prof. dr. Sead Dizdarević i doc. dr. Almasa Zubović te stekao akademsko zvanje magistar prava uža naučna oblast javnopravna.

Korelacija radnih propisa ima stanovitu ulogu, jer doprinosi efikasnosti i modernizaciji radnog zakonodavstva. Značaj reforme svih pravnih oblasti uključujući i radno pravo u direktnoj je vezi sa uključivanjem u porodicu evropskog zakonodavstva, zbog toga što dovodi Bosnu i Hercegovinu do kandidatskog statusa u najmoćnojoj regionalnoj organizaciji.

Magistarski rad predstavlja originalan i samostalan rad te izaziva pažnju i primjerene pohvale svojom sistematskom i uređenom razradom predmetne materije, obimom i temeljitošću tematske analize. Rad predstavlja originalnu istraživačku i analitičko - teorijsku cjelinu koja je rezultirala odgovarajućim zaključcima.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Odbrane radova i disertacija Jasmin Panjeta odbranio magistarski rad