Šerif Derviškadić odbranio magistarski rad

Šerif Derviškadić je 3.11.2020. godine u sali 1 Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku uspješno odbranio magistarski rad pod naslovom „Interni mehanizmi korporativnog upravljanja, pred komisijom koju su činili: prof. dr. Mensur Kustura, prof. dr. Namik Čolaković i prof. dr. Faruk Jašarević te stekao akademsko zvanje magistar poslovnog prava.

Postoji međuzavisnost kvaliteta internih mehanizama korporativnog upravljanja, koje čine naknade i sistem nagrađivanja menadžera, koncentracija vlasništva, odnos s interesno - utjecajnim skupinama i korporativno izvještavanje i poduzetničke orijentacije preduzeća, a što vlasnicima osigurava potpuniju kontrolu poslovanja i učinka uspješnosti rada menadžera, s tim da u isto vrijeme spriječavaju devijantno ponašanje menadžera preduzeća.

Magistarski rad predstavlja originalan i samostalan rad te izaziva pažnju i primjerene pohvale svojom sistematskom i uređenom razradom predmetne materije, obimom i temeljitošću tematske analize. Rad predstavlja originalnu istraživačku i analitičko - teorijsku cjelinu koja je rezultirala odgovarajućim zaključcima.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Odbrane radova i disertacija Šerif Derviškadić odbranio magistarski rad