Radoslav Vrdoljak uspješno odbranio doktorski rad

Radoslav Vrdoljak je 17.10.2020. godine na Pravnom fakultetu Univerziteta u Travniku uspješno odbranio doktorski rad pod naslovom Procesno orijentirani pristup upravljanju pravnim i ekonomskim performansama luke Ploče u funkciji valorizacije koridora Vc“, pred komisijom koju su činili: prof. dr. Abidin Deljanin, prof. dr. Faruk Jašarević, prof. dr. Halid Kurtović, te stekao akademsko zvanje doktor pravnih nauka – uža naučna oblast Ekonomsko pravo.

Povećana relevantnost resursa znanja i intelektualnog kapitala u modeliranju procesno orijentiranog pristupa upravljanju pravnim i ekonomskim performansama luke Ploče ima pozitivnog odraza na valorizaciju prometno – ekonomskih efekata koridora Vc i opredjeljujuće utječe na privlačenje i dinamiziranje robnih tokova na ovom prometnom pravcu. Konstantno unapređenje performansi poslovnih procesa u eri ekonomije znanja determinira povećanje efikasnosti luke Ploče i njezino bolje pozicioniranje na tržištu prometnih usluga. Zastupljenost i efekti implementacije koncepta upravljanja performansama luke Ploče opredjeljujuće će utjecati na privlačenje i dinamiziranje robnih tokova na ovom prometnom pravcu.

Doktorski rad predstavlja originalan i samostalan rad te izaziva pažnju i primjerene pohvale svojom sistematskom i uređenom razradom predmetne materije, obimom i temeljitošću tematske analize. Rad predstavlja originalnu istraživačku i analitičko - teorijsku cjelinu koja je rezultirala odgovarajućim zaključcima.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Odbrane radova i disertacija Radoslav Vrdoljak uspješno odbranio doktorski rad