Tanković Aldina odbranila magistarski rad

Tanković Aldina je 21.7.2020. godine u sali za II i III ciklus studija Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku uspješno odbranila magistarski rad pod naslovom „Etički kodeks državnih službenika“, pred komisijom koju su činili: prof. dr. Mensur Kustura, prof. dr. Ferid Otajagić i prof. dr. Nedžad Ajnadžić te stekla akademsko zvanje magistar prava uža naučna oblast javnopravna.

Javne službe danas predstavljaju nezaobilazni faktor u funkcionisanju savremenog društva i bez njih je naprosto nezamislivo odvijanje svakodnevnog života zajednice. Veoma važan dokument u funkcionisanju državne službe predstavlja etički kodeks. Svrha etičkog kodeksa je promicanje etičkih načela, moralnih načela i vrijednosti u ponašanju državnih službenika. Etičko ponašanje artikuliše profesionalno ponašanje.

Magistarski rad predstavlja originalan i samostalan rad te izaziva pažnju i primjerene pohvale svojom sistematskom i uređenom razradom predmetne materije, obimom i temeljitošću tematske analize. Rad predstavlja originalnu istraživačku i analitičko - teorijsku cjelinu koja je rezultirala odgovarajućim zaključcima.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Odbrane radova i disertacija Tanković Aldina odbranila magistarski rad