Dženana Durak odbranila magistarski rad

Dženana Durak je 27.6.2020. godine u sali za II i III ciklus studija Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku uspješno odbranila magistarski rad pod naslovom Kriminološki aspekti ubistva na području Federacije Bosne i Hercegovineperiod 2013-2017. godine“, pred komisijom koju su činili: prof. dr. Hana Korać, prof. dr. Vjekoslav Vuković i prof. dr. Gordana Mršić, te stekla akademsko zvanje magistar prava uža naučna oblast krivičnopravna.

Krivična djela ubistva izazivaju veliki strah i predstavljaju veliku anomaliju u društvu.

Ova djela direktno ugrožavaju fizički i psihički integritet ljudi pa zbog toga postoje činjenice da se ljudi više boje ovih krivičnih djela. Krivično djelo ubistva može nastati činjenjem ili nečinjenjem,može biti prouzrokovano direktnim i indirektnim fizičkim ili psihičkim napadom. Kriminološka dimezija obuhvata sve elemente koje obuhvaća i krivični zakon,te predhodne elemente koji su povezani sa vremenom,načinom,okolnostima pod kojima se dogodilo ubistvo i sl.

Magistarski rad predstavlja originalan i samostalan rad te izaziva pažnju i primjerene pohvale svojom sistematskom i uređenom razradom predmetne materije, obimom i temeljitošću tematske analize. Rad predstavlja originalnu istraživačku i analitičko - teorijsku cjelinu koja je rezultirala odgovarajućim zaključcima.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Odbrane radova i disertacija Dženana Durak odbranila magistarski rad