Mirsad Alajbegović odbranio magistarski rad

Mirsad Alajbegović je 1.2.2020. godine u sali za II i III ciklus studija Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku uspješno odbranio magistarski rad pod naslovom „Pravni aspekti ugovora o prodaji nekretnina u zakonodavstvu Bosne i Hercegovine, pred komisijom koju su činili: prof. dr. Ismet Alija, prof. dr. Senad Bajrić i prof. dr. Suad Hamzabegović te stekao akademsko zvanje magistar prava uža naučna oblast građanskopravna.

Pravni sistem Bosne i Hercegovine, iako prožet specifičnim pojavama kod prometa nepokretnosti, pruža optimalnu zakonsku sigurnost za sticanje prava vlasništva na nekretninama po osnovu ugovora o prodaji, pri čemu, implementacija temeljnih obligacionopravnih normi treba da je u korelaciji sa fundamentalnim principima prava vlasništva. Ugovor o prodaji nekretnina predstavlja pravni osnov za sticanje vlasništva te kupac ne stiče pravo vlasništva isplatom kupoprodajne cijene, već upisom tog prava u zemljišne knjige.

Magistarski rad predstavlja originalan i samostalan rad te izaziva pažnju i primjerene pohvale svojom sistematskom i uređenom razradom predmetne materije, obimom i temeljitošću tematske analize. Rad predstavlja originalnu istraživačku i analitičko - teorijsku cjelinu koja je rezultirala odgovarajućim zaključcima.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Odbrane radova i disertacija Mirsad Alajbegović odbranio magistarski rad