Halil Ćućurović odbranio magistarski rad

Halil Ćućurović je 15.1.2020. godine u sali za II i III ciklus studija Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku uspješno odbranio magistarski rad pod naslovom „Upravno sudska zaštitu u postupku ostvarivanja prava iz oblasti boračko invalidske zaštite u Federaciji Bosne i Hercegovine, pred komisijom koju su činili: prof. dr. Sead Dizdarević, prof. dr. Ferid Otajagić i doc. dr. Almasa Zubović te stekao akademsko zvanje magistar prava uža naučna oblast javnopravna.

Ostvarivanje prava iz oblasti boračko – invalidske zaštite direktno je uslovljeno daljnjom dogradnjom i funkcionisanjem pravnog sistema države, ostvarivanjem ustavnosti i zakonitosti, vladavinom i zaštitom prava, kako prilikom ostvarivanja, tako i za vrijeme korištenja na zakonu zasnovanih prava.Kvalitetnija upravnopravna i sudska zaštita su garant korištenja prava ove društveno osjetljive kategorije. Nadogradnja normativnih propisa radi povećanog osjećaja sigurnosti.

Magistarski rad predstavlja originalan i samostalan rad te izaziva pažnju i primjerene pohvale svojom sistematskom i uređenom razradom predmetne materije, obimom i temeljitošću tematske analize. Rad predstavlja originalnu istraživačku i analitičko - teorijsku cjelinu koja je rezultirala odgovarajućim zaključcima.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Odbrane radova i disertacija Halil Ćućurović odbranio magistarski rad