Adnan Kurtović odbranio magistarski rad

Adnan Kurtović je 19.10.2019. godine u sali za II i III ciklus studija Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku uspješno odbranio magistarski rad pod naslovom „Statutarni koncept lokalne samouprave u opštini Novi Grad, pred komisijom koju su činili: prof. dr. Ferid Otajagić, prof. dr. Mirko Pejanović i doc. dr. Ermin kuka te stekao akademsko zvanje magistar javne uprave.

Statutarni koncept lokalne samouprave u opštini Novi Grad svojim sadržajem zadovoljava ustavno-zakonske principe lokalne samouprave utemeljene na Europskoj povelji o lokalnoj samoupravi čime se stvaraju mogućnosti za održivost i unapređenje lokalne samouprave. Lokalna samouprava na nivou opštine Novi Grad prati trendove reforme lokalne samouprave i modernizacije procesa servisnih usluga što dovodi do kvalitetnijeg funkcionisanja i zadovoljnijih korisnika usluga.

Magistarski rad predstavlja originalan i samostalan rad te izaziva pažnju i primjerene pohvale svojom sistematskom i uređenom razradom predmetne materije, obimom i temeljitošću tematske analize. Rad predstavlja originalnu istraživačku i analitičko - teorijsku cjelinu koja je rezultirala odgovarajućim zaključcima.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Odbrane radova i disertacija Adnan Kurtović odbranio magistarski rad