Kenan Hota odbranio magistarski rad

Kenan Hota je 19.10.2019. godine u sali za II i III ciklus studija Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku uspješno odbranio magistarski rad pod naslovom „Ustavno-zakonski koncept lokalne samouprave Federacije Bosne i Hercegovine, sa osvrtom na općinu Novi Grad Sarajevo, pred komisijom koju su činili: prof. dr. Nedžad Ajnadžić, prof. dr. Mirko Pejanović i doc. dr. Ermin kuka te stekao akademsko zvanje magistar javne uprave.

Lokalna samouprava je vlast koja je najbliža građanima, tj. najbliža njihovim interesima i potrebama. Kvaliteta života i rada građana u lokalnim zajednicama u mnogome ovisi od organizacije i djelovanja lokalne samouprave, tj. lokalnih organa vlasti.

Upravo zbog te činjenice, lokalna samouprava mora imati svoje utemeljenje u realnim (stvarnim) potrebama i interesima građana. Tako postavljena lokalna samouprava treba biti normirana pravnom legislativom svake države.

Magistarski rad predstavlja originalan i samostalan rad te izaziva pažnju i primjerene pohvale svojom sistematskom i uređenom razradom predmetne materije, obimom i temeljitošću tematske analize. Rad predstavlja originalnu istraživačku i analitičko - teorijsku cjelinu koja je rezultirala odgovarajućim zaključcima.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Odbrane radova i disertacija Kenan Hota odbranio magistarski rad