Harun Hamzić odbranio magistarski rad

Harun Hamzić je 31.1.2019. godine u sali za II i III ciklus studija Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku uspješno odbranio magistarski rad pod naslovom „Uloga nacionalnih organa u kreiranju međunarodnog prava“, pred komisijom koju su činili: prof. dr. Ismet Alija, doc. dr. Ajla Škrbić i prof. dr. Sakib Softić te stekao akademsko zvanje magistar prava uža naučna oblast međunarodnopravna.

Iako je uvriježeno mišljenje da međunarodno pravo stvaraju ravnopravni subjekti tog prava, nacionalni organi igraju veoma bitnu ulogu u njegovom kreiranju. Nacionalni zakonodavni organi svojim učešćem prilikom zaključivanja i implementacije međunarodnih ugovora osiguravaju demokratski legitimitet i nacionalni suverenitet. Postavljanje međunarodnih ugovora hijerarhijski iznad nacionalnih zakona čini državu atraktivnijim subjektom za zaključivanje međunarodnih ugovora.

Magistarski rad predstavlja originalan i samostalan rad te izaziva pažnju i primjerene pohvale svojom sistematskom i uređenom razradom predmetne materije, obimom i temeljitošću tematske analize. Rad predstavlja originalnu istraživačku i analitičko - teorijsku cjelinu koja je rezultirala odgovarajućim zaključcima.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Odbrane radova i disertacija Harun Hamzić odbranio magistarski rad