Tarik Stambolić odbranio magistarski rad

Tarik Stambolić je 18.7.2018. godine u sali za II i III ciklus studija Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku uspješno odbranio magistarski rad pod naslovom „Zančaj institucionalnog i pravnog okvira za jačanje sistema javno – privatnog partnerstva“, pred komisijom koju su činili: prof. dr. Ismet Alija, prof. dr. Namik Čolaković i prof. dr. Halid Kurtović, te stekao akademsko zvanje magistar poslovnog prava.

Putem javno – privatnog partnerstva postižu se očekivani efekti definiranih javnih politika. Bosna i Hercegovina i pored postojanja zakonskog okvira još uvijek nema plana razvoja i ekspertskih znanja za projekte javno – privatnog partnerstva, kao ni institucije koje bi unaprijedile proces pripreme ovih složenih projekata. Napredak u realizaciji projekata javno – privatnog partnerstva može se postići kroz  kontinuirano ažuriranje pojedinih zakonskih rješenja, pri čemu treba koristiti najbolje komparativne prakse država sa osnovnim ciljem da se oblast javno – privatnih partnerstava uredi na odgovarajući način.

Magistarski rad predstavlja originalan i samostalan rad te izaziva pažnju i primjerene pohvale svojom sistematskom i uređenom razradom predmetne materije, obimom i temeljitošću tematske analize. Rad predstavlja originalnu istraživačku i analitičko - teorijsku cjelinu koja je rezultirala odgovarajućim zaključcima.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Odbrane radova i disertacija Tarik Stambolić odbranio magistarski rad