Ševkija Šehić je 09.01.2014. godine odbranio magistarski rad na temu „Naknada za duševne bolove zbog umanjenja životne aktivnosti, s posebnim osvrtom na prasku sudova u BiH“ na Pravnom fakultetu Univerziteta u Travniku. Kandidatu Šehiću je mentor bio iskusni i cijenjeni prof. dr Enes Hašić. Relevantnosti teme kao i kvaliteti obrade iste svjedoči i činjenica da je predsjednik komisije bio prof. dr Mensur Kustura, Dekan Pravnog fakulteta. Drugi član komisije je bio i osnivač i vlasnik Pravnog fakulteta, doc. dr Ismet Alija.

Kandidat Šehić, nakon što je konstantirano da je u cijelosti zadovoljio kriterije neophodne za pristup odbrani magistarskog rada, je održao egzemplarno izlganje u kojem je elaborirao temu koju je odbranio te obrazložio svoj doprinos toj temi kao i cjelokupnom naučnom znanju i naučnoj stečevini Bosanskohercegovačkog društva. Nakon što je odgovorio na postavljena pitanja, te nakon što je se komisija povukla na vijećanje, odlučeno je da je kandidat odbranio magistarski rad sa ocjenom summa cum laude.

Odbrani su prisustvovali i brojni prijatelji kao i ponosni roditelji.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Odbrane radova i disertacija Ševkija Šehić egzemplarno odbranio magistarsku temu na Pravnom fakultetu Univerziteta u Travniku