Dana 31.5.2014. godine, sa početkom u 13h sati, u sali za II i III ciklus studija na Pravnom fakultetu Univerziteta u Travniku Nejra Selimović je uspješno odbranila magistarski rad na temu „Krivične sankcije prema maloljetnim učiniocima krivičnih djela u Federaciji Bosne i Hercegovine“. Mentor na radu bila je prof. dr. Hana Korać, koja je o saradnji sa kandidatkinjom imala samo riječi hvale. I ostali članovi komisije, doc. dr. Osman Jašarević i doc. dr. Gordana Mršić, bili su saglasni da je ovo bila jedna od najboljih odbrana magistarskog rada na Fakultetu.

Nejra Selimović je u radu istakla da ju je upravo sve raširenije maloljetničko prestupništvo u BiH ponukalo da napiše rad na ovu temu. Ukazala je na postojeću problematiku u oblasti krivičnih sankcija prema maloljetnim prestupnicima te dala moguća rješenja i odgovore na pitanja koju krivičnu sankciju primijeniti i u koju ustanovu uputiti takve počinioce krivičnih djela. Kandidatkinja je takođe ukazala i na to kako poboljšati uslove u institucijama u koje se upućuju maloljetni prestupnici, i kako na najkorisniji način provesti proces resocijalizacije, odgoja i preodgoja.

Odbranom magistarske teze Nejra Selimović je stekla stručno zvanje magistar prava - uža naučna oblast krivičnopravna.

Autor teksta: mr. sc. Ajla Škrbić

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Odbrane radova i disertacija Nejra Selimović oduševila odbranom magistarskog rada na Pravnom fakultetu Univerziteta u Travniku