Meliha Frndić Imamović, viša asistentica, uža naučna oblast građanskopravna je 28.11.2015. godine u 14:00 sati, u amfiteatru 1 Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku uspješno odbranila doktorsku disertaciju pod naslovom: „Pravna određenja instituta medicinski pomognute oplodnje i potreba njegovog uređenja u zakonodavstvu BiH“, pred komisjom koju su činili mentor i uvaženi akademski djelatnik prof. dr Enes Hašić, dekan Pravnog fakulteta prof. dr Mensur Kustura i uvaženi prof. dr Suad Hamzabegović, te tim činom stekla akademsku titulu doktora pravnih nauka, uža naučna oblast građanskopravna.

Kandidatkinja je u disertaciji izložila niz valjanih naučnih argumenata kojima dokazuje teorijsko-empirijsku aktuelnost predmeta istraživanja. Polazeći od toga kandidatkinja je uspješno priložila istraživački doprinos naučnoj spoznaji implementacije pravila u regulisanju medicinski pomognute oplodnje u BiH. Svojim sadržajem, metodologijom istraživanja i ostvarenim rezultatima ova disertacija predstavlja vrijednu analizu pomenute, veoma značajne i izuzetno aktuelne teme. Disertacija kandidatkinje Melihe Frndić Imamović je ocjenjena kao originalno i vrijedno naučno djelo, nastalo samostalnim istraživačkim radom. Disertacija ima kvalitetnu strukturu, tako da svaka tematska cjelina ima odgovarajuću konceptualnu podlogu praćenu aktuelnim teoroijskim i empirijskim podacima.

Komisija je jednoglasno ocjenila rad i odbranu najvišom ocjenom – izvrstan (10). Ukazala je na prikladnost objavljivanja teme kao i na daljni angažman kandidata na ovoj relativno neistraženoj temi u Bosni i Hercegovini.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Odbrane radova i disertacija Meliha Frndić Imamović uspješno odbranila doktorsku disertaciju na Pravnom fakultetu