Tajra Mahmutović odbranila magistarski rad

Tajra Mahmutović je 21.10.2023. godine u sali za II i III ciklus studija Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku uspješno odbranila magistarski rad pod naslovom Pravni i organizacijski oblici poduzetničkog pothvata“, pred komisijom koju su činili: prof. dr. Haris Hasić, prof. dr. Meliha Frndić Imamović i prof. dr. Faruk Jašarević te stekla akademsko zvanje magistar prava uža naučna oblast građanskopravna.

Poduzetništvo je proces kod koga pojedinci pokušavaju ostvariti ideju bez obzira na resurse koje trenutno posjeduju. Poduzetništvo je sposobnost poduzetnika, zasnovan na znanju i inovaciji, da pokrene neku aktivnost, uz preuzimanje određenog rizika, u svrhu postizanja određenog cilja. Poduzetništvo uključuje sve djelatnosti poduzetnika usmjerene na ulaganja i kombinaciju potrebnih inputa, širenja na nova tržišta, stvaranje novih proizvoda, novih potrošača i novih tehnologija.

Magistarski rad predstavlja originalan i samostalan rad te izaziva pažnju i primjerene pohvale svojom sistematskom i uređenom razradom predmetne materije, obimom i temeljitošću tematske analize. Rad predstavlja originalnu istraživačku i analitičko - teorijsku cjelinu koja je rezultirala odgovarajućim zaključcima.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Odbrane radova i disertacija Tajra Mahmutović odbranila magistarski rad