Gabrijela Lukić odbranila magistarski rad

Gabrijela Lukić je 30.4.2022. godine u sali za II i III ciklus studija Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku uspješno odbranila magistarski rad pod naslovom „Uloga Međunarodnog odbora Crvenog križa u unutarnjim nemirima i zategnutostima“, pred komisijom koju su činili: acc. prof. dr. Džemal Najetović, prof. dr. Djelza Alija Selmanović i doc. dr. Zijad Srabović te stekla akademsko zvanje magistar prava uža naučna oblast međunarodnopravna.

Međunarodni odbor Crvenog križa djeluje na temelju svog prava na humanitarnu inicijativu koja mu je data u Statutu Pokreta Međunarodnog Crvenog križa i Crvenog polumjeseca. Nove tendencije razvoja međunarodnopravnih odnosa uslovljavaju primjenu međunarodnopravnih odredaba i u situacijama unutrašnjih nemira i zategnutosti, što uključuje djelovanje Međunarodnog odbora Crvenog križa. Međunarodni odbor Crvenog križa ima jedinstvenu ulogu u osiguravanju poštovanja humanitarnog prava.

Magistarski rad predstavlja originalan i samostalan rad te izaziva pažnju i primjerene pohvale svojom sistematskom i uređenom razradom predmetne materije, obimom i temeljitošću tematske analize. Rad predstavlja originalnu istraživačku i analitičko - teorijsku cjelinu koja je rezultirala odgovarajućim zaključcima.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Odbrane radova i disertacija Gabrijela Lukić odbranila magistarski rad