21. maja 2019. godine Parlamentarnu skupštinu BiH posjetili su studenti I godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku. Posjetu je organizovala doc. dr. Ajla Škrbić, predavač na predmetu Struktura prava, uz saradnju v. ass. Haruna Hamzića, predmetnog asistenta.

Studenti su u prvom dijelu posjete slušali prezentaciju o Parlamentarnoj skupštini, uz opširno izlaganje o historiji, sastavu, funkcijama i nadležnostima ovog organa, nakon čega su imali priliku obići zgradu i vidjeti sale u kojima se donose najviše odluke u državi.

Posjeta studenata Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku zakonodavnoj vlasti BiH samo je jedan od vidova praktične nastave koju ova visokoobrazovna institucija sprovodi od početka svog djelovanja.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Aktuelnosti Studenti Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku posjetili Parlamentarnu skupštinu BiH