Pravni fakultet Univerziteta u Travniku je u saradnji sa Zavodom za transfuzijsku medicinu Federacije Bosne i Hercegovine organizovao tradicionalnu aktivnost dobrovoljnog darivanja krvi u Subotu, 08.12.2018. godine na kampusu Pravnog fakulteta u Azapovićima.

Darivanje krvi je humani akt kojim se može spasiti do tri života. Krv se ne može dobiti ni na koji drugi način a prijeko je potrebna za život. Čin darivanja krvi ne šteti darovatelju a svaka doza krvi se testira na seriju prenosnih i drugih relevantnih bolesti.

Studenti i osoblje Pravnog fakulteta imaju izraženu svijest o potrebi za darivanjem krvi a što se odrazilo na dugogodišnju saradnju Pravnog fakulteta i Zavoda za transfuzijsku medicinu FBiH te tradicionalno svakog semestra se organizuje po jedna aktivnost dobrovoljnog darivanja krvi.

Kao i u prethodnim akcijama ove vrste, odziv je bio značajan te je rezultirao brojnim dozama prijeko potrebne krvi.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Aktuelnosti Organizovana još jedna akcija darivanja krvi na Pravnom fakultetu Univerziteta u Travniku