Studenti I i III godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku prisustvovali su predavanju sudije Theodora Merona, predsjednika Međunarodnog rezidualnog mehanizma za krivične sudove, koje je bilo održano u Vijećnici. Sudija je govorio na temu „Mehanizam kao novi model međunarodnog krivičnog tribunala“.

Po završetku predavanja uslijedila je zanimljiva diskusija, gdje su i prisutni mogli postavljati pitanja sudiji.

Organizovani odlazak na predavanje sudije Merona učinjen je na inicijativu doc. dr. Ajle Škrbić. Ovakve posjete predstavljaju još jedan od načina dodatnog obrazovanja studenata Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku i sticanja znanja iz oblasti o kojima studenti uče na javnopravnoj i međunarodnopravnoj katedri.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Aktuelnosti Studenti Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku prisustvovali predavanju sudije Theodora Merona u Vijećnici