Uspješna odbrana doktorske disertacije v. ass. Benjamine Londrc

Magistrica pravnih nauka Benjamina Londrc je 06. aprila 2018. godine uspješno odbranila doktorsku tezu pod naslovom „Pretium (cijena) u klasičnom rimskom pravu“ na Pravnom fakultetu Univerziteta u Zenici. U komisiji za ocjenu i odbranu doktorske disertacije bili su: prof. dr. Dževad Drino (mentor), prof. dr. Tarik Haverić (komentor), prof. dr. Enes Hašić (član), prof.dr. Mirela Šarac (član) i prof. dr. Samir Aličić (član). Benjamina Londrc je odbranila doktorat u 26-oj godini života i time postala najmlađi doktor pravnih nauka u Bosni i Hercegovini. Članovi Komisije bili su saglasni u ocjeni da doktorska teza predstavlja značajan doprinos ne samo za bh. pravnu nauku, nego i za razvoj romanistike u cjelini, istakavši da je ovo prva poslijeratna disertacija iz oblasti klasičnog rimskog prava u Bosni i Hercegovini, a treća u historiji pravne misli u Bosni i Hercegovini.

Povodom odbrane  disertacije, dekan Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku, acc. prof. dr. Džemal Najetović, organizovao je prijem u dekanatu, uputivši v.ass. Londrc želje za uspjehe i u budućnosti.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Aktuelnosti Uspješna odbrana doktorske disertacije v. ass. Benjamine Londrc