Održana promocija 37. broja Časopisa za kulturnu historiju "Gračanički glasnik"

U utorak 3. juna 2014. u sali Muzičke škole u Gračanici održana je promocija 37. broja Časopisa za kulturnu historiju "Gračanički glasnik". Novi broj je ukratko predstavio glavni i odgovorni urednik, profesor Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku dr. Omer Hamzić, koji je ukazao i na značaj teme ovoga broja, stote godišnjice od početka Prvog svjetskog rata. Prisutnima su se potom obratili autori priloga, arhivski savjetnik Mina Kujović, Benjamina Londrc, asistentica na historijsko pravnoj katedri Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku. Posebnu pažnju izazvalo je izlaganje prof. dr. Zijada Šehića, profesora sa Odsjeka za historiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu koji se prisutnima obratio sa izlaganjem o Sarajevskom atentatu i stvarnoj pozadini tog događaja, te o kontroverzama i njegovom tretmanu u historiografiji.

Autor teksta: Benjamina Londrc, BA

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Aktuelnosti Održana promocija 37. broja Časopisa za kulturnu historiju "Gračanički glasnik"