Dana 07. maja studenti Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku su u okviru održavanja interaktivne nastave iz predmeta Ustavno pravo II posjetili Parlamentarnu skupštinu Bosne i Hercegovine.

Posjeta je organizovana u okviru Dana otvorenih vrata Parlamentarne skupštine, a studenti su upoznati sa radom Parlamenta, njegovom strukturom te samom zakonodavnom procedurom. Naravno, razgovaralo se i o pitanjima interesantnim za studente kao i komplikacijama koje opstruiraju rad ove institucije. Neizbježne teme su proces izbora i smjene ministara, upotreba entitetskog glasanja te zaštita vitalnog nacionalnog interesa.

Uposlenici sektora za odnose sa medijima su studentima prezentovali web stranicu kao i sadržaje i materijale koji se nalaze na istoj te su između ostalog istakli transparentan rad ove institucije, kao i to da je naš Parlament jedan od rijetkih koji u svojim web materijalima objavljuje zakone koji su odbijeni, obustavljeni ili vraćeni. Također predstavljeni su i drugi materijali te su studentima podijeljene i brošure.

Na kraju je upriličen obilazak sala Parlamenta uz upoznavanje sa historijatom ove institucije i njenih simbola pa tako i sa samom građevinom.

Autor teksta: E. Redžić

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Aktuelnosti Posjeta studenata Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku Parlamentarnoj skupštini BiH