U subotu, 26.04.2014. godine nova, elitna zgrada Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku i Fakulteta za poslovnu ekonomiju i menadžment je odjekivala zvucima klasične muzike i stotina sinhronizovanih udara nogu u mramorne podove.  Pravni fakultet i Fakultet za poslovnu ekonomiju i menadžment, u saradnji sa plesnim klubom Romatic, su u subotu bili mjesto održavanja velike probe maturanata srednjih škola iz Sarajeva koji se pripremaju da u mjesecu maju obore Ginisov rekord za simultano plesanje maturantskog plesa.

Studenti, za koje je bio organizovan prevoz do nove zgrade Fakulteta koja se nalazi nepunih petnaest minuta od Sarajeva, su imali priliku da obiđu kampus i da se uvjere u vrhunske tehničke uslove za sticanje znanja koji su učinili Pravni fakultet najvećim privatnim pravnim fakultetom u Bosni i Hercegovini, kao i koji su rezultirali brojnim nagradama, od kojih je svakako najprestižnijanajviše priznanje za oblast nauke i obrazovanja  nezavisne agencije Evorpsko udruženje menadžera i časopisa Euromanager. Studenti su tako imali priliku da obiđu moderne amfiteatre sa vrhunskom telekomunikacijskom opremom, prostrane učionice i kabinete kao i brojne druge znamenitosti ovog velikog zdanja. Neki od polaznika su bili vidljivo impresionirani te su se raspitivali i o upisu na ovu elitnu obrazovnu ustanovu.

Nakon toga je usljedila i sama proba gdje su učesnici ponavljali prethodno utvrđene plesne korake. Bilo je zabavno kako učesnicima tako i posmatračima.

Prisutnima je se obratio i osnivač i glavni menadžer Fakulteta, doc. dr Ismet Alija koji je pozvao studente da povjere svoje obrazovanje Pravnom fakultetu i da postanu dio najperspektivnije obrazovne ustanove u Bosni i Hercegovini ističući da je to način na koji će sebi osigurati budućnost, navodeći i moto Fakulteta da ne za školu već za život se uči.

Nakon probe učesnicima je upriličena i zakuska kao i zabavni program.

GALERIJA FOTOGRAFIJA

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Aktuelnosti Pravni fakultet Univerziteta u Travnku pomaže u pripremama za obaranje Ginisovog rekorda