„Heritage od the First World War: representations and reinterpretations“ je naziv međunarodnog simpozija održanog od 5-8 oktobra 2016. Godine u Sarajevu.  Organizatori skupa su Istraživački centar Slovenske Akademije nauka i umjestnosti, Univerzitet u Ljubljani i Univerzitet u Grazu. Skup je okupio učesnike iz Sovenije, Finske, Grčke, Makedonije, Češke, Poljske, SAD-a, Ujedinjenog Kraljevstva, Austrije, Hrvatske, Crne Gore, Srbije i Bosne i Hercegovine.

Cilj konferencije je bio oživljavanje različitih interpretacija događaja i likova u Prvom svjetskom ratu, u svrhu popunjavanja praznina u historiografiji. Doprinos radu konferencije dala je i uposlenica Pravnog fakulteta Univerziteta, viša ass. Benjamina Londrc, izlaganjem na temu „Rudolf Zistler- Defence Attorney at the Trial of Perpetrators and Participants of the Sarajevo Assassination in 1914.“

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Aktuelnosti U Sarajevu održan međunarodni simpozij „Heritage of the First Word War: representations and reinterpretations“