Održana ljetna akademija Rosa Luxemburg Fondacije

Dekan Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku, prof. dr. Mensur Kustura, učestvovao je na ljetnoj akademiji Rosa Luxemburg fondacije koja je održana u Berlinu, od 13. do 18. marta. Organizator akademije je fondacija Rosa Luxemburg koja podržava rad na političkom obrazovanju u tradiciji svjetskog radničkog, feminističkog, antifašističkog i mirovnog pokreta i zastupa ideju demokratskog društva. Održanom akademijom Fondacija je istakla značaj naučnog i praktičnog rada za razvijanje političkih, socio-ekonomskih, feminističkih i ekoloških alternativa u neoliberalnom kapitalizmu. Učesnici su bili bivši i sadašnji stipendisti Fondacije, saradnici, te gostujući profesori iz različitih oblasti društvenih nauka: prava, sociologije, filozofije, historije, etnologije i sl. Akademija je bila međunarodnog karaktera, sa učesnicima iz Bosne i Hercegovine, Brazila, Kolumbije, Irana, Turske, Kurdistana, Austrije, Španije, Kine i Njemačke.

Poseban doprinos radu akademije dao je prof. dr. Mensur Kustura koji je održao izlaganje na temu: „Religija, etnicitet i demokratija u kontekstualnim uslovima Bosne i Hercegovine“. Prof. dr. Kustura je predstavio učešće i izlaganje na Akademiji kao prvi korak u uspostavljanju zajedničke saradnje matične ustanove i Rosa Luxemburg fondacije.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Aktuelnosti Održana ljetna akademija Rosa Luxemburg Fondacije