Obavijest

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/3024

U Sarajevu održana konferencija „Nacionalne manjine u Sarajevu“

Udruženje za modernu historiju (UMHIS) iz Sarajeva, osnovano za zalaganje i zagovaranje promovisanja historijske nauke, modernih pristupa u historijskim istraživanjima i prezentiranju rezultata istraživanja te podsticanju mladih istraživača za interdisciplinarna istraživanja, organiziralo je u Sarajevu, 22.12.2015. godine jednodnevnu konferenciju o nacionalnim manjinama u Sarajevu. Na konferenciji su analizirana pitanja ustavno-pravnog položaja manjinskih zajednica u Bosni i Hercegovini, demografska kretanja manjinskog stanovništva, obrazovanje nacionalnih manjina, nacionalne manjine kao žrtve rata, svakodnevni život, kultura i druge teme. Učesnici skupa o nacionalnim manjinama bili su naučnici i akademski radnici iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Srbije. Radu konferencije svojim izlaganjem doprinijela je i viša ass. Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku Benjamina Londrc.

{gallery}3024{/gallery}
Vi ste ovdje: Početna Fakultet Aktuelnosti U Sarajevu održana konferencija „Nacionalne manjine u Sarajevu“