Pravni fakultet učesnik projekta „Ostavi trag! Napišimo budućnost BiH“

Povodom 20 godina od potpisivanja Općeg okvirnog sporazuma za mir u Bosni i Hercegovini, Daytonskog sporazuma, USAID je organizovao projekat pod nazivom: „Ostavi trag–napišimo budućnost BiH“. Pravni fakultet Univerziteta u Travniku se u suradnji sa Udruženjem «Inkubator» iz Sarajeva pridružio realizaciji ideje projekta. Naime, u sklopu dvomjesečne kampanje kreirana je vremenska kapsula 2035, u kojoj su prikupljena mišljenja i zapažanja mladih o problemima sa kojima se susreću, a za koje smatraju da se trebaju riješiti u narednom periodu. Sve vremenske kapsule, zajedno sa velikom Alfa kapsulom su pohranjene u Zemaljskom muzeju BiH do 2035. godine, kada će se otvoriti i analizirati šta je od prikupljenih ciljeva ostvareno. Studenti i osoblje Pravnog fakulteta su svoje poruke pohranili u kapsuli Udruženja «Inkubator» i na taj način svojim idejama dali doprinos intenziviranju građanskog aktivizma i napretku Bosne i Hercegovine.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Aktuelnosti Pravni fakultet učesnik projekta „Ostavi trag! Napišimo budućnost BiH“