Održana promocija romana “Legionar” u Arhivu Tuzlanskog kantona

Arhiv Tuzlanskog kantona Tuzla i Društvo arhivskih zaposlenika Tuzlanskog kantona 13.11.2015. godine organizovali su promociju romana “Legionar”, autora Mehmeda Đedovića. Roman je dobitnik ovogodišnje književne nagrade “Skender Kulenović”. Promocija je održana u prostorijama Arhiva Tuzlanskog kantona. „Legionar“ svojom tematikom i načinom obrade i interpretacije, još uvijek kontraverznih događaja iz bliske nam prošlosti, pobudio je zapaženo interesovanje, kako stručne tako i šire javnosti.

U ulozi glavnog promotora bio je profesor Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku, doc. dr. Omer Hamzić. O romanu su govorili i književnici Zlatko Dukić i autor, Mehmed Đedović, a moderator je bio mr. sc. Omer Zulić, direktor arhiva.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Aktuelnosti Održana promocija romana “Legionar” u Arhivu Tuzlanskog kantona