U organizaciji Instituta za istoriju iz Sarajeva, a u saradnji s Udruženjem za modernu historiju 2.10.2015. godine održan je naučni skup na temu “Urbani razvoj Bosne i Hercegovine u stoljeću rata 1914 – 2014”. Izloženi radovi  tretirali su različite aspekte historije razvoja gradova, od općeg konteksta urbanog razvoja Bosne i Hercegovine u 20. stoljeću, pa do poslijeratnog urbanog razvoja Bosne i Hercegovine. Učešće na konferenciji uzeli su i profesori Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku, prof. dr. Dževad Drino, doc. dr. Omer Hamzić i viša ass. Benjamina Londrc. Husnija Kamberović, direktor Instituta za istoriju iz Sarajeva, izjavio je kako je jedna od svrha ovog skupa da se uoči jedna zajednička crta u procesu urbanog razvoja gradova u BiH. Pored navedene konferencije, Institut za istoriju organizovao je i promociju najnovijih izdanja: promovisana je knjiga Tomislava Išeka pod naslovom "Mjesto i uloga Hrvatskog kulturnog društva „Napredak“ u društvenom životu Hrvata Bosne i Hercegovine između dva svjetska rata (1918.-1941)". Istoga dana u Hrvatskom domu Herceg Stjepan Kosača održan je razgovor o knjizi "Multikonfesionalna Hercegovina. Vlast i lojalnost u kasnoosmanskom društvu", autora Hannesa Granditsa, profesora na Humboldt Univerzitetu u Berlinu.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Aktuelnosti U Mostaru održan naučni skup “Urbani razvoj Bosne i Hercegovine u stoljeću rata 1914 – 2014”