U periodu od 29. juna do 10. jula u prostorijama Interuniverzitetskog centra u Dubrovniku održan je drugi po redu master class „Pravo, historija, politika i društvo u kontekstu masovnih zločina: Pravo i politika genocida: 20 godina nakon Srebrenice“. Glavni organizator kursa je Geofrey Nice Fondacija, dok su učesnike činili magistri prava, historije i političkih nauka iz više zemalja: Engleske, SAD-a, Irske, Njemačke, Turske, Kipra, Afganistana, Siera Leonea, Malezije, Holandije, Hrvatske, Srbije, Kosova i Bosne i Hercegovine. Teme o kojima se raspravljalo bile su posvećene pravnim, političkim i historijskim aspektima genocida, od općeg pojma genocida i identifikacije politike genocida, do uloge međunarodne zajednice u sprečavanju genocida. Centralna tema kursa posvećena je genocidu u Bosni i Hercegovini devedesetih godina. Polaznici su imali priliku slušati eksperte iz oblasti prava, historije, političkih nauka i ljudskih prava, kao što su Sonja Biserko, Geoffrey Nice, Nena Tromp, Luiza Bialasiewicz, Lord Iain Bonomy, Robert Donia, Benedict Rogers, Ejup Ganić, Wolfgang Petritsch i drugi.

Master class su pohađale i uspješno završile više asistentice sa Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku, Ajla Škrbić i Benjamina Londrc.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Aktuelnosti U Dubrovniku održan Master class „Pravo, historija, politika i društvo u kontekstu masovnih zločina: Pravo i politika genocida: 20 godina nakon Srebrenice“