Sudjelovanje uposlenika Pravnog fakulteta na Konferenciji u Ohridu

Prof. dr. Dževad Drino i viša ass. Benjamina Londrc učestvovali su od 2. do 3. juna na međunarodnoj naučnoj konferenciji "Bezbijednost kao predmet istraživanja - pristupi, koncepti, politika" ("Researching security-approaches, concepts and policies") u Ohridu i prezentovali rad pod nazivom: "Koncept dignitas hominis u rimskom pravu“. Prestižna konferencija koju je organizovao Fakultet za sigurnost Skoplje ugostila je učesnike iz osamnaest zemalja, sa ukupno 110 izloženih radova, u sedam paralelnih sesija. Prisutnima se pismom obratio i predsjednik Republike Makedonije, gdin. Gjorge Ivanov, kao i prof. dr. Oliver Bacanović, dekan Fakulteta za sigurnost u Skoplju, te rektor Univerziteta S. Kliment Ohridski u Bitoli, prof. dr. Zlatko Žoglev. Uvodničari konferencije bili su prof. dr. Cane Mojanoski sa Fakulteta za sigurnost iz Skoplja, prof. dr. Augusto Sinagrasa Univerziteta Sapienza u Rimu i dr. sc. Goran Bašić sa Lund Univerziteta iz Švedske. Konferenciju su obilježila kvalitetna izlaganja učesnika, ali i odlična organizacija. Pripremljeni su Zbornici sažetaka, ali i Zbornik radova u dva toma koji će biti registrovan u najpoznatijoj bazi za društvene nauke EBSCO.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Aktuelnosti Sudjelovanje uposlenika Pravnog fakulteta na Konferenciji u Ohridu