Održana radionica o akreditaciji za nastavnike i saradnike

Nakon što je radionica slične tematike organizovana za studente Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku, predavanje sa temom predstojeće akreditacije Univerziteta održano je nastavnicima i saradnicima. Isto je održano dana 25.4.2015. godine sa početkom u 15 h. Prisutnima se prvo obratio osnivač i glavni menadžer Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku, prof. dr. Ismet Alija koji je pozdravio prisutne i izrazio zadovoljstvo dosadašnjim tokom aktivnosti u svrhu realizacije plana akreditacije. Posebnu pažnju posvetio je dosadašnjim uspjesima fakulteta, ali i strategiji i planovima koji će biti realizirani u budućnosti. Prof. dr. Mensur Kustura izrazio je zadovoljstvo odzivom prisutnih nastavnika i saradnika. Naime, Univerzitet u Travniku, samim tim i Pravni fakultet kao organizaciona jedinica se nalazi u završnoj fazi akreditacije visokoškolske ustanove. Upravo iz tog razloga, voditeljica Odbora za kvalitet, viša ass. Benjamina Londrc, pripremila je prezentaciju kako bi prisutne upoznala sa radom Odbora, te dala osnovne informacije o do sada urađenom poslu.

Objašnjeno je, prije svega, koji su to kriteriji koji moraju biti ispunjeni da bi visokoškolska ustanova bila akreditovana. Svaki od kriterija posebno je analiziran uz mnoštvo pozitivnih primjera sa fakulteta koji potvrđuju činjenicu da Pravni fakultet Univerziteta u Travniku zasniva svoju politiku na poštovanju svih mjerila kvaliteta. Politika Univerziteta će nastaviti sa pozitivnom praksom anketiranja studenata, evaluacijama nastavnika i saradnika, kontrolom i analizama prolaznosti, sve u svrhu poboljšanja kvaliteta rada. Prisutnima su šematski predstavljene faze akreditacije, kao i koncept pisanja samoevaluacionog izvještaja koji svjedoči o napretku i kvalitetu organizacione jedinice. Održano predavanje je samo jedan u nizu koraka koje fakultet čini kako bi unaprijedio kvalitet i samu komunikaciju sa nastavnicima i saradnicima.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Aktuelnosti Održana radionica o akreditaciji za nastavnike i saradnike