Promocija magistranata i diplomanata

Još jedna generacija studenata Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku uspješno je prvi i drugi ciklus studija dovela do kraja. 26. aprila u atriju novoizgrađenog objekta Pravnog fakulteta i Fakulteta za menadžment i poslovnu ekonomiju upriličena je svečana dodjela diploma. Svečanosti je prisustvovao veliki broj zvanica, ljudi iz političkog i društvenog života BIH, veliki broj profesora i drugog akademskog osoblja, veliki broj studenata i njihovih porodica te predstavnici medija i ostali gosti.

Prisutnima su se kratko obratili rektor Univerziteta u Travniku, prof. dr. Rasim Dacić, dekan Pravnog fakulteta, prof. dr. Mensur Kustura, načelnik Općine Kiseljak, gosp. Mladen Mišurić Ramljak, te osnivač i glavni menadžer Pravnog fakulteta, doc. dr. Ismet Alija.Svi su uputili čestitke magistrantima i diplomantima, ali im istovremeno i naglasili da ovo ne bi trebao biti kraj - već početak njihovog učenja i obrazovanja. Konstatovano je i da broj studenata Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku pokazuje zainteresovanost za i uspješnost rada ove visokoškolske institucije.

Praćeni velikim aplauzom, magistranti i diplomanti su sa ponosom preuzeli svoje zaslužene diplome. Predanost uspostavljanju i održavanju visokog nivoa kvaliteta pokazana je i dodjelom priznanja za naujspješnijeg profesora, najuspješnijeg asistenta i najuspješnijeg zaposlenika administrativnih i tehničkih službi na Pravnom fakultetu Univerziteta u Travniku. Za najboljeg profesora u protekloj akademskoj godini izabran je prof. dr. Mensur Kustura, Dekan Fakulteta. Za najboljeg asistenta izabran je Haris Hasić, MA, ali i, po drugi put, mr. sc. Ajla Škrbić, dok je titulu najboljeg zaposlenika administrativnih službi ponio Samir Halapić, a tehničkih službi Adnan Mujić.

Na svečanoj ceremoniji proglašen je i student generacije 2012/2013. godine, Dino Mimić, koji se kratko i obratio prisutnima.

Po završetku ceremonije svi slavljenici su pozvani ispred Fakulteta, gdje su se pridružili nebrojenim generacijama svojih prethodnika u bacanju studentskih kapa, kojima se obilježava i njihov izlazak iz statusa studenta u status odgovornih i produktivnih članova društva.

Po okončanju svečanosti bila je upriličena i prezentacija izdavačke djelatnosti Pravnog fakulteta, te koktel povodom ove svečanosti.

GALERIJA FOTOGRAFIJA

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Aktuelnosti Promocija magistranata i diplomanata