Američke novine Sullivan County Democrat su u utorak, 01.11.2016. godine objavile članak o posjeti sudije Frank J. LaBude Pravnom fakultetu Univerziteta u Travniku koji je tom prlilikom održao dvodnevni seminar za studente ali i druge učesnike o praksi krivičnih sudova u Saveznoj državi New York u Sjedinjenim Američkim Državama. U članku, koji prenosimo u cijelosti, objavljena je i fotografija sa studentima Fakulteta te slika Božice pravde, djelo akademskog slikara koja se nalazi u atriu glavne zgrade kampusa Fakulteta. Izražavamo veliku zahvalnosti gospodinu sudiji LaBudi na održanom seminaru kao i dugogodišnjoj saradnji sa Fakultetom te urednicku i redakciji novina Sullivan County Democrat na prepoznavanju napora Fakulteta da se studentima Fakulteta, kroz aktivnosti kao što je ova, omogući sticanje što poptunijeg i svrsishodnijeg pravničkog znanja i pravničke vještine koja će istima značajno pomoći u budućoj pravničkoj karijeri.

LaBuda

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Aktuelnosti Članak o posjeti sudije LaBude Pravnom fakultetu Univerziteta u Travniku objavljen u prestižnim novinama u SAD-u