Uspješna odbrana magistarskog rada na Pravnom fakultetu Univerziteta u Travniku

Dana 17.6. u 15h u sali za II i III ciklus studija Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku uspješno je odbranjen još jedan magistarski rad. Kandidat je bio Ahmet Sijarić, a tema rada „Region kao oblik lokalne samouprave u Republici Kosovo“, uz mentorstvo prof. dr. Ferida Otajagića. Odbranom magistarskog rada Ahmet Sijarić stekao je zvanje magistar prava – uža naučna oblast javnopravna.

Glavna hipoteza u radu utvrđivala je da region kao oblik lokalne samouprave u značajnoj mjeri utječe na izgradnju sistema vladavine prava. Magistar Sijarić je na 120 stranica teksta A4 formata problematizirao uslove koji trebaju biti ispunjeni da bi se ostvarila lokalna samouprava. Zaključio je da je region kao oblik lokalne samouprave veoma složen i višeslojan fenomen, što je potvrdio pomoćnim hipotezama, dokazavši glavnu, već spomenutu, hipotezu.

Komisija je zaključilča da je autor problematizirao veoma interesantnu, izazovnu i aktuelnu temu, o kojoj ipak nema mnogo pisane riječi u bh. nauci.

Autor teksta: Ajla Škrbić

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Odbrane radova i disertacija Uspješna odbrana magistarskog rada na Pravnom fakultetu Univerziteta u Travniku