Obavijest o neradnom danu povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine

Obavještavaju se  svi studenti Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku da je utorak, 25.11.2014. godine, neradni dan za sve studente i zaposlenike Fakulteta.

25. novembar se obilježava kao Dan državnosti Bosne i Hercegovine. Na taj dan 1943. godine, na prvom zasjedanju ZAVNOBiH-a u Mrkonjić Gradu usvojena je Rezolucija ZAVNOBiH-a, u kojoj je izražena odlučnost naroda BiH da njihova zemlja, bude zbratimljena zajednica u kojoj će biti osigurana puna ravnopravnost svih, te ravnopravnost Republike BiH unutar jugoslavenske federacije, sa historijskim granicama koje su datirale još iz vremena srednjovjekovne Bosne.

SRETAN VAM 25. NOVEMBAR - DAN DRŽAVNOSTI BOSNE I HERCEGOVINE!

Uprava Fakulteta

Vi ste ovdje: Početna Studentska služba Obavijesti Obavijest o neradnom danu povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine