Svečani početak nastave

Dobrodošlica novoj generaciji brucoša Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku tradicionalno je svečano obilježena 5. oktobra u prepunom amfiteatru Fakulteta. Moderator svečanosti bila je mr. sc. Ajla Škrbić, viša asistentica na užim naučnim oblastima Međunarodno pravo i Javno pravo na istom Fakultetu.

Prisutnima su se obratili dekan Fakulteta, doc. dr. Mensur Kustura, prodekan za nastavu, doc. dr. Gordana Mršić te, ispred studenata, predsjednica Udruženja studenata Pravnog fakulteta, Amela Hasanović. Svi subrucošima poželjeli da budu pripadnici pravničke aristokratije i da nastave tradiciju uspješnih svršenika ovog Fakulteta.

Prisutne brucoše, ali i njihove roditelje i studente viših godina u ime Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku prvo je pozdravio dekan. On je brucošima poželio uspjeh u novoj etapi njihovih života.

Nakon dekana prigodnim riječima se prisutnima obratila i docentica Mršić, koja je brucoše uputila da iskoriste znanje profesora i asistenata Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku.

Brucoše je u ime Udruženja studenata Pravnog fakulteta Univerziteta u Travniku pozdravila i predsjednica Udruženja, Amela Hasanović, inače studentica IV godine Fakulteta.

Na kraju ceremonije prisutnima se obratio i glavni menadžer i osnivač Fakulteta, doc. dr. Ismet Alija, koji je izložio visok standard uslova za rad na Pravnom fakultetu Univerziteta u Travniku, te brucoše upoznao sa akademskim osobljem istog. Predstavljajući Fakultet, doc. dr. Ismet Alija je istakao da isti broji preko 30 profesora doktora nauka, preko 10 asistenata, kao i potrebno administrativno osoblje, a da je zadaća svih njih da studentima Pravnog fakulteta olakšaju stjecanje znanja.

Ceremonija je završena svečanom dodjelom indeksa studentima prve godine, kojom su brucoši na simboličan način napravili prvi korak ka stjecanju diplome pravnika.

Vi ste ovdje: Početna Fakultet Aktuelnosti Svečani početak nastave